Şanlıurfa Emniyet Müdürü Eyüp Pınarbaşı, Memleket Meclisi'nin Konuğu Oldu

Şanlıurfa’da farklı meslek grubunda yer alan 25 Urfalı aydından oluşan Memleket Meclisi Platformu’nun, bu haftaki konuğu Şanlıurfa İl Emniyet Müdürü Eyüp Pınarbaşı oldu.

Şanlıurfa'da farklı meslek grubunda yer alan 25 Urfalı aydından oluşan Memleket Meclisi Platformu'nun, bu haftaki konuğu Şanlıurfa İl Emniyet Müdürü Eyüp Pınarbaşı oldu.

Daha önce Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük, Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol ve İl Jandarma Komutanı Albay Selman Kömürcü'yü ağırlayan Memleket Meclisi Platformu, bu hafta da Şanlıurfa İl Emniyet Müdürü Eyüp Pınarbaşı ile bir araya geldi.

Özelikle Şanlıurfa'da terör, asayiş ve FETÖ yapılanması olaylarının ele alındığı istişare toplantısında,Pınarbaşı'na platform üyeleri tarafından çalışmalar hakkında bilgi verildi.

ŞANLIURFA'DA SUÇ ORANI AZALDI

Şanlıurfa İl Emniyet Müdürü Eyüp Pınarbaşı da, emniyet teşkilatının yapmış olduğu çalışmalar ve asayiş olayları hakkında bilgiler verdi. Terör olayları değinerek, 2015 yılında Emniyetin yapmış olduğu sıkı çalışmalarından dolayı asayiş olaylarında bir önceki yıla göre yüzde 6 gerileme olduğunu aktardı.

Pınarbaşı, Şanlıurfa'da konaklayan Suriyeli mültecilerin asayiş olaylarına fazla karışmadığını da belirtti. Şanlıurfa'da terör olayları ile ilgili çok yoğun önlemler aldıklarını da kaydeden Pınarbaşı, Şanlıurfalıların huzur içerisinde yaşayabilmeleri için emniyet olarak gece gündüz görev yaptıklarını söyledi.

Memleket Meclisi Üyeleri de, emniyetin yapmış olduğu verimli çalışmalarından dolayı Eyüp Pınarbaşı'na teşekkür etti. - ŞANLIURFA

Haberler