Arifiye Belediyesi Okullar Arası Futbol Turnuvası Bitti

Arifiye Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilerek, her yıl düzenlenen ortaokullar arası futbol turnuvasının şampiyonu Üzeyir Garih Ortaokulu oldu

Arifiye Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilerek, her yıl düzenlenen ortaokullar arası futbol turnuvasının şampiyonu Üzeyir Garih Ortaokulu oldu.
Arifiye Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilerek her yıl düzenlenen ortaokullar arası futbol turnuvasının 2016 yılı şampiyonu, Hanlı Ortaokulunu 4-1’lik skorla yenen Üzeyir Garih Ortaokulu oldu. Hayli çekişmeli geçen mücadelede, Hanlı ortaokulu yakaladığı pozisyonları gole çeviremeyince, Üzeyir Garih Ortaokulu karşısında mağlup olmaktan kurtulamadı. Üzeyir Garih Ortaokulu rakibi karşısında fizik üstünlüğünün de avantajı ile fırsatları değerlendirip, pozisyonları gole çevirince karşılaşmadan 4-1’lik skorla galip ayrıldı. Böylece, 2016 yılı Arifiye Ortaokullar Arası Futbol Turnuva Turnuvasının şampiyonu oldu.
Karşılaşma sonrası düzenlenen ödül töreninde turnuvaya katılan tüm takımların sporcularına Arifiye Belediyesi tişörtü hediye edildi. Turnuva şampiyonu Üzeyir Garih Ortaokulu sporcularına kupasını Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu’nun elinden aldı. Ödül töreninde kısa bir konuşma yapan Başkan İsmail Karakullukçu, “Sevgili gençler, Arifiye Belediyesi olarak, aranızdaki dostluğu pekiştirmek ve sizlere sporu sevdirmek amacıyla düzenlediğimiz turnuvamıza katılan tüm takımlara, değerli okul müdürlerimize ve hocalarımıza, gösterdiğiniz ilgi nedeniyle çok teşekkür ediyoruz. Her ne kadar bu yılın şampiyonu Üzeyir Garih Ortaokulu olsa da, bizim için turnuvaya katılarak mücadele eden tüm takımlar gönüllerin şampiyonu. Burada önemli olan, sahaya çıkarak sportmence mücadele etmek. Arifiye Belediyesi olarak sizlere çok değer veriyoruz. Sizlerin içinizdeki enerjiyi ülkemiz ve milletimiz için yararlı işlerde harcamanız en büyük hedefimiz. Bu amaçla, tüm olanaklarımızı sizlere yönelik yatırımlara harcıyoruz. Sözü fazla da uzatmadan, Turnuva şampiyonumuzu kutluyor, hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi.


Haberler