CHP Ödemiş Teşkilatı Eski Beldelerde Alan Çalışması Yaptı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Milletvekili Mustafa Balbay, "Patates bugün tarlada 10 kuruş yazıktır, günahtır

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Milletvekili Mustafa Balbay, Patates bugün tarlada 10 kuruş yazıktır, günahtır. Üreticimiz dört aydır yatırıyor ekiyor, suluyor, emek harcıyor, para harcıyor dedi.
CHP Ödemiş İlçe Örgütü, CHP İzmir İl Başkan Yardımcısı ve Ödemiş Sorumlusu Alper Yücel ile CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay’ın katılımıyla, Ödemiş’in beldeden mahalleye dönüşen yeni bölgelerinde alan çalışması yaptı. CHP’lilerin ilk durağı ise Kaymakçı Mahallesi oldu. Kaymakçı’da pazar yerinde vatandaşlarla bir araya gelen CHP’liler, vatandaşların sıkıntılarını dinledi.
Milletvekili Mustafa Balbay’ı sevgi gösterisinde bulunan vatandaşlar, Balbay’dan patates ve süt konusunu TBMM gündemine taşımasını istedi. Balbay, vatandaşlara şöyle yanıt verdi:
Patates bugün tarlada 10 kuruş yazıktır, günahtır. Üreticimiz dört aydır yatırıyor ekiyor, suluyor, emek harcıyor, para harcıyor. Bugün bir kilo patatesin maliyeti 50 kuruşa dayanmaktadır. Hal böyleyken üreticimiz nasıl geleceğini kurgulayabilecek nasıl yaşabilecektir. Genel başkanımızın da gündeminde patates vardır. Büyükşehir Belediyelerimizin patates alıp dağıtması gibi bir proje de gündemdedir. Bizde meclise bu konuda sorunları taşıyoruz. Evet, belki şuan muhalefette olabiliriz; ancak biz bu ülkenin çimentosuyuz.


Haberler