Cinsel İstismar Önergesi İçin CHP ve MHP’den Tepki

AK Parti’nin önerge olarak sunduğu cinsel istismar suçlarından hapiste bulunan kişilere yönelik serbest bırakılma konusu tüm Türkiye gibi muhalefet partisi ve MHP’de de tepkiye yol açtı.

Adalet ve Kalkınma Partisi en son olarak meclise sunduğu, tecavüzcüler, çocuklarla evlenenler gibi suçlardan cezaevine giren kişilere bazı şartlar öne sürerek serbest bırakma teklifleri tüm Türkiye’nin tepkisine neden oldu. Bununla birlikte CHP ve MHP önergeyi geri çekin teklifi yaptı.

AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş teklifi geri çekmeyi düşünmediklerin, açıkladı. Bu düzenleme tecavüzcüler için af niteliği taşımıyor. Eğer MHP ve CHP’nin bu konuda teklifleri varsa, tüm tekliflere açığız açıklamasını yaptı.

Mustafa Eltaş CHP Grup Başkan Vekili Levent Gök ile de bu konu hakkında telefon konuşması yaptı. Levent Gök’ün açıklamaları çok net bir şekilde “ yanlışa ortak olmayız. AK Parti önergeyi geri çekmelidir” şeklinde dedi.

 Mhp’den Akçay da yaptığı açıklamada teklifi geri çekmeniz durumunda bu konuda konuşabiliriz dedi.

AK Parti Kırıkkale Milletvekili Ramazan Can bu önergeyi imzalayanlar arasında olup, muhalefet görüşmeleri sonucu önerge üzerinde oynama yapılabilir açıklamasını yaptı.

Teklif bazı yönleriyle güzel ve mantıklı olduğu gibi, bazı yönleriyle de tecavüzlere gerçekten ödül gibi oluyor.

Haberler