TSK: Suriye’den Türkiye’ye Silahlı Saldırı Yapıldı

Suriye sınırından uzun namlulu silahlarla Mardin’in sınır ilçesine ateş açıldığını, ateşin ardından misliyle karşılık verildiği ve 1 teröristin öldürüldüğü açıklandı.

Türk Silahlı Kuvvetleri resmi açıklamasına göre Suriye sınırında bir grup terörist Türkiye tarafına Mardin’in sınır ilçesinde askerlere ateş açtı. Bu ateşe hemen karşılık verildi ve çatışma sırasında 1 PKK mensubu terörist öldürülerek etkisiz hale getirildi.

TSK yetkililerince yapılan açıklamada silahlı saldırının 13 Şubat 2017 tarihinde meydana geldiğini ve askerlerimizde herhangi bir yaralanma olmadığını, karşı tarafta ise bir PKK mensubu kişinin öldüğü bilgisi verildi.

Suriye toprakları tamamen bölünmüş ve ülkede birçok terörist grup ve diğer gruplar oluşmuş durumda. Sizlerle paylaşacağımız haritada sarı renkle gösterilen yerler PKK PYD’nin elinde. TSK’NIN Fırat Kalkanı Harekatı ile temizlediği yerler ise yeşil renkle gösteriliyor. Açık yeşil renkte gösterilen yer ise Özgür Suriye Ordusu’nun tuttuğu yerler, DAEŞ kırmızı renkle ve Suriye rejimi ise kırmızı rekle gösteriliyor.

Fırat Kalkanı Harekatı’nda ilerleyiş sürüyor ve El Bab’ın ardından Rakka da gündeme gelmeye başladı. Kısa süre sonra bu harita bambaşka bir hal alabilir. Yeni gelişmelerle sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.

Haberler