Galaxy Note 8 Telefonun Kod Adı “Baikal”. Baikal Nedir?

Galaxy Note 8 için şuan erken olsa da bazı söylentiler gelmeye başladı. Bunlardan birisi olan Note 8 kod adı Baikal olarak açıklandı. Baikal Rusya’nın Sibirya Bölgesinde yer alan dünyanın en derin ve en büyük gölü. Bu özellikler Note 8 için bir ipucu vermiyor. Henüz bu kod adından çıkarım yapan uzmanlar da olmadı.

Samsung Galaxy Note 7 telefonlardan çok çeken Samsung, yeni Amiral gemisi olacak Galaxy S8 ile Note 7 anılarını unutturmak istiyor. Bu  anılar unutulduktan sonra da ilk işi yeni Note akıllı telefon hatıralarını akıllara kazımak olacak. Bu sebeple Note 8 telefonları piyasaya sokacak.

Galaxy Note 8 telefonların bazı özellikleri sızmaya başladı. Bunlardan birisi ise ilginç bir kod adı. Note 8 kod adı Baikal olduğu sızdırıldı. Baikal Sibirya’da bulunan dünyanın en büyük ve en derin gölü. Bunun yanında Note 8’de Bixby sanal asistan yer alacak. Ekran olarak ilk kez 4K çözünürlüğe sahip olacak telefon olacak ve VR teknolojisine uyumlu bir telefon olacak.

Samsung hakkında bu bilgiler hakkında bir doğrulama gelmese de bazı firmalar bu bilgileri şuana kadar hep doğru söyledi. Yine bu tarz firmalar bu açıklamaları yaptı.

Samsung S8’den daha üstün olacağını bildiğimiz için S8’in özelliklerini görünce Note 8’in ne kadar iyi olacağını az çok tahmin edeceğiz.

Haberler