World Tourism Forum Global Meeting 16 -18 Şubat’ta İstanbul’da

Bu yıl World Tourism Forum Global Meeting fuarı 16 – 18 Şubat tarihleri arasında İstanbul’da yapılacak. Bu fuara toplam 20 ülkenin Turizm Bakanı da katılacağı söylendi.

World Tourism Forum Global Meeting fuarı Bu yıl İstanbul’da birçok katılımcı ile gerçekleşecek. Bu katılımcıların arasında 20 tane ülkenin Turizm Bakanı ve sosyal medyada 17 milyon takipçisi olan fenomen ve 200 kadar bloggerı ve bunun yanında 15 milyon takipçisi bulunan Discover Planet de katılacak.

Bu fuar kapsamında yapılan araştırmalarda dünyanın en büyük turizm şirketi de açıklandı. Bu açıklanan şirketlerin arasında kendi alanında 18. ve her alanda 23. Sırada Türk Hava Yolları yer alıyor.

Diğer bir araştırma ise en çok turizm reklamı yapan ülke sıralaması oldu. Bu sıralamada ise 1. Sırada yer alan ABD var ve 6. Sırada ise Türkiye var.

FACEBOOK DA BU FUARA KATILIYOR

Fuara katılacak kişiler arasında oldukça önemli kişi ve şirketler yer alıyor.

Facebook Spokeperson’ı ve Silikon Vadisi’nin en güçlü kadını, Zuckerberg Media’nın kurucusu Randi Zuckerberg, İngiltere Dışişleri Eski Bakanı, International Rescue Committee (IRC)’nin hem Başkanı hem de Yönetim Kurulu Başkanı David Miliband, Tony Blair Başbakanlığı süresinde İçişleri ve Dışişleri Bakanı olan Jack Straw,  İsveçli Visit Stockholm’un Ceo’su Thomas Anderson ve “UNWTO Özel Büyükelçisi ve eski World Travel & Tourism Council Yönetim Kurulu Başkanı Dr.Michael Frenzel şirket ve kişileri de World Tourism Forum Global Meeting duarında yerini alacak.

Global Meeting toplam 75 milyon dolarlık bütçeye sahip. Bu bütçe ile oldukça kapsamlı tanıtımlar yapılacak ve standlar kurulacak. Ülkemizde turizm konusunda oldukça sıkıntıda olduğumuz şu günlerde bu fuar turizm konusunda yapılacak anlaşmalar ile ülke turizmi biraz daha dengeye gelebilir. Bakalım bu fuar beklenileni verecek mi?

Haberler