Erdoğan Resti Çekti: “Beni Almanya’ya Almazlarsa Dünyayı Ayağa Kaldırırım”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan miting meydanlarında Almanya’nın kararını eleştirdi. “Almanya’da Nazizmin bittiğini zannediyordum, ama alınan bu karar ile Hitler Almanyası devam ediyormuş. Onlar zannetti ki ben gideceğim Almanya’ya. Ben istesem hemen Almanya’ya giderim. Beni kapıdan almazlarsa da dünya ayağa kalkar” ifadelerini kullandı.

Geçtiğimiz günlerde Almanya Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın Almanya’da referandum konuşması yapmasını ülkenin engellemesine tepkiler büyüdü. Açıklama yapan Almanya Başbakanı Merkel, bu kararda kendisinin bir payı olmadığını, böyle alınan bir karara da müdahale etme haklarının olmadığını, o bölgenin belediye başkanı ile alakalı bir durum olduğunu söylemişti.

Yahya Kemal Beyatlı Gösteri Merkezi’nde Tokatlılar gecesine katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 15 Temmuz’dan bahsetti ve Almanya’nın verdiği kararı eleştirdi. “Türkiye’nin başarısından rahatsız olan kişilerin olduğunu, dışarıda alınan bazı kararlarda bunların etkisi olduğunu, Almanya zannediyor ki ben kendim gelecektim o mitinge. Ben istesem yine giderim ve hiçbir şey yapamazlar. Beni ülkeye sokmazlarsa tüm dünyayı ayağa kaldırırım.” ifadelerini kullandı.

İDAM MECLİSTEN GEÇERSE HEMEN ONAYLARIM

Cumhurbaşkanı Erdoğan daha öncede söylediği gibi idam konusuna değindi. “İdam meclisten geçer ve bana gelirse ben onaylarım. Başkasının bu konuda ne dediği benim için çok önemli değil. Halkın seçtiği meclisin ne dediği önemli” dedi.

Haberler