Flaş! Bugün 16 Asker Şehit Oldu! 1 Haziran 2017

Diyarbakırda yapılan operasyonlarda çıkan çatışmalarda 3 asker şehit olduğu haberinin ardından bir de Şırnak’ta bir helikopter kazası sebebiyle 13 rütbeli asker şehit oldu. Toplamda 16 asker şehit oldu.

Ülkemizde şehit haberleri bir türlü dinmiyor. Sürekli bir çok ilimizde çatışma ve bombalı eylem oluyor. Bu eylemlerde bir çok güvenlik gücü şehit olurken bir çoğu da yaralanıyor. Bugün şehitlerimize yenileri eklendi. Diyarbakır Lice’de yapılan operasyonlar sonucu teröristlerle çıkan çatışmalarda 3 asker şehit olurken, bugün Şırnak’ta düşen askeri helikopterin ardından 13 rütbeli asker daha şehit oldu. Toplamda 16 askerin şehit olduğu 31 Mayıs, ülkemizi yasa boğdu.
Diyarbakır’da çıkan çatışmada 6 asker ve 1 korucu olmak üzere 7 güvenlik görevlisi de yaralanmıştı. Dün gece meydana gelen bomba patlaması sonucu 2 tane polis yaralanmıştı. 
NE ZAMAN BİTECEK?
Artık vatandaş her gün şehit haberine alışmaya başladı bile. Bir çok kişi artık şehit haberi görünce okumuyor bile. Eskiden bir asker şehit oldu mu ülkede adeta yas ilan edilirken, artık çok normal bir durum gibi gelmeye başladı. Uzmanlara göre artık tam profesyonel askerliğe geçmenin tam sırası. Çünkü daha gönderilen 5 – 6 aylık asker ile terör örgütü bitirilse bile kayıp çok fazla olmaktadır.

Haberler