Bukoli de Battı

Sektörlerin öncü firmaları bir bir faaliyet durdurma kararı alıyor. Markafoni'den sonra Bukoli de faaliyetlerini durdurdu.

Borusan 3 yıl kadar önce hayata geçirdiği projesi Bukoli'yi sonlandırma kararı aldı ve üyelerine bu durumu bildiren bir e-posta yolladı.

Bukoli ülkemizde ilk defa hayata sokulan bir projeydi ve kargo dünyasında bir çığır açmıştı. Kargonun teslimi noktasında çeşitli noktaların belirlenmesi ile alıcıların bu noktalardan çok hızlı şekilde kargolarını alabilmesi sağlanmıştı. 

İstanbul'da hizmet veren Bukoli kurulan başarılı bir ağa rağmen pazarın içinde bulunduğu durum sebep gösterilerek sonlandırıldı.

Bukoli ve Markafoni Anlaşmalıydı

Yakın bir zamanda hizmet vermeyi sonlandırma kararı alan Markafoni ile Bukoli çözüm ortaklığı yapıyordu.

Bukoli  ayın 30'una kadar kargoları teslim etmeye devam edecek.

Bukoli’den yaptığı açıklamada şöyle dedi;
“Değerli müşterimiz,
Şirketimizin inovatif iş modellerinden biri olarak 2014 yılında faaliyete geçen ve geliştirmek için hepimizin canla başla çalıştığı Bukoli operasyonunu bugün itibarı ile sonlandırıyoruz.
Bukoli'yi tüm taraflar için en fazla değer yaratacak şekilde sürdürmemiz mevcut pazar koşullarında maalesef mümkün olmadı.
Bugüne kadar büyük bir mutluluk ve heyecanla sürdürdüğümüz iş birliği için size teşekkür ederiz. Bu süre zarfında, sizin işiniz için değer yaratmış ve büyümenize katkıda bulunabilmiş olmayı ümit ediyoruz. Bunu başarabildiysek ne mutlu bize!
Sitenizdeki teslimat seçim opsiyonları arasından Bukoli'yi ivedilikle kaldırmanızı rica ediyoruz.
Bukoli operasyonuna son verme kararımızın işiniz üzerinde herhangi olumsuz bir etkisi olmaması için gerekli tüm önlemler tarafımızdan alındı. 30 Haziran 2017 tarihine kadar siteniz üzerinden verilen Bukoli opsiyonlu tüm siparişleri teslim etmeye devam edeceğiz.
Borusan Lojistik olarak inovasyona yatırım yapmaktan, katma değeri yüksek yenilikçi hizmet ve iş modellerini hayata geçirmekten vazgeçmeyeceğimizi özellikle bilmenizi isteriz.
Dijital Teknolojileri en etkin şekilde kullanan yeni hizmetlerimiz ve iş modellerimizle yollarımızın bir gün tekrar kesişeceğine içtenlikle inanıyoruz.
Bize olan güveniniz için teşekkür eder, çalışmalarınızda başarılar dileriz.”

Haberler