İOS 11 Hangi Telefon ve Tabletlerde Kullanılabilecek

Apple IOS 11 güncellemesini tanıtmasının ardından, bu işletim sistemi güncellemesinin hangi tablet ve telefonlarda kullanılabileceği konusunda Apple açıklama yaptı. 

Apple telefon ve tabletlerde kullanımı daha kolay hale getirmek ve daha önce yaşanan hataları da gidermek amaçlı IOS 11 sürümünü piyasaya çıkarmaya hazırlanıyor. Fakat bazı eski Apple telefonlar bu sürümden yaralanamayacak. IOS altyapısı buna uygun olmadığından ve eski telefonların artık Apple tarafından geri planda tutulduğundan IOS 11 bazı tablet ve telefonlarda güncellenemeyecek.
IOS 11 HANGİ TABLET VE TELEFONDA GÜNCELLENEBİLECEK
Sizlerle IOS 11 işletim sisteminin hangi telefonlarda kullanılabileceği bilgisini paylaşacağız.
•    iPhone 5S ve sonrası
•    Bütün iPad Air'ler
•    Bütün iPad Pro'lar
•    iPad mini 2 ve sonrası
•    iPad (2017)
•    iPod touch (6'ıncı nesil)

Bir de IOS 11’de ilk kez karşımıza çıkacak olan sisteme göre, bazı telefonlar IOS 11 güncellemesine sahip olsa da bazı özelliklere erişim hakları olmayacak.
+ARKit uygulaması sadece iPhone 6S ve sonraki telefonlar için kullanılabilecek.
+Uygulamalar arasında geçiş özelliği olan Dock uygulaması sadece  iPadler için tasarlandığı için telefonlarda çalışmayacak.
+ iPad Mini 2, iPad Mini 3 ve orjinal iPad Air telefonları, çoklu görev özelliği ile kazanılan ekran bölmesini kullanamayacaklar.
ESKİ CİHAZLARA YENİ İŞLETİM SİSTEMİ
Apple duyuruda eski cihazlar için yeni bir işletim sistemi geliştirdiklerini, o telefonlarında sorunsuz bir kullanıma sahip olmaları için uğraşacaklarını dile getirdi.

Haberler