Web Sitesi Tasarımı Yapan Firmalar

Değişen dünya ve teknolojinin hızlı ilerleyişi interneti büyük bir ihtiyaç ve hayatımızın vazgeçilmez bir parçası haline getirdi. Bu hızlı değişime ayak uyduran firmalar da web sitelerinin önemini kavrayarak web tasarım yaptırmak için bir yarış içine girdiler. Bazı firmalar bu yarışı kaybederek küçüldü, bazıları ise bu yarışın galibi olarak internetten en iyi şekilde faydalandı ve ciddi bir büyüme sağladı.

Web sitesi, bu kadar işe yarıyor mu diye düşünebilirsiniz ancak bu konuyu şu şekilde ele almanız gerekiyor, bir siteye sahip olduğunuz zaman müşterileriniz tarafından her zaman kolaylıkla bulunabilir oluyorsunuz, ürünlerinizi rahatlıkla sergileyebiliyorsunuz ve en önemlisi reklam maliyetlerinizi önemli oranda düşürmüş oluyorsunuz. Google adwords ya da sosyal medya reklamları ile diğer mecralarda yapılabilecek reklamları kıyasladığınız zaman sanal âlemde yapılan reklamlar hem doğrudan hedefe yönelik olması hem de esnek olması sebebiyle öne çıkıyorlar. Örneğin televizyon reklamlarında hedeflediğiniz kişilere reklam yapma şansınız yok, o anda kime denk gelirse reklam ona gösteriliyor, bir kişi de izlese bir milyon kişi de izlese ödeyeceğiniz para değişmiyor. Ancak bir web tasarım yaptırıp adwords reklamları ile bu siteyi tanıttığınızda reklamlarınızın kime gösterileceğini en ince ayrıntısına göre belirleyebiliyorsunuz. Reklamlarınız ilgisiz kişilere gösterilmediği için maliyet düşüyor ve web tasarım yaptırmak en etkili reklam mecrasında yer almak anlamına geliyor.

Reklam maliyetlerinin düşmesinin dışında web siteleri müşteri kitlenizi arttırmanızda önemli bir katkı sağlamaktadır. Web sitesi tasarımı dünyanın tam ortasına bir ofis açmak ve buradan bütün dünyaya hizmet vermek gibidir desek abartmış olmayız. Bütün dünyadan kullanıcılar sitenizi kendi dillerinde görerek hizmet ya da ürünlerinizi satın alabilir ve sizinle iletişim kurabilirler. Örnek vermek gerekirse İstanbul’da bulunan mağazanızdan Ankara’ya satış yapamazken web sitesi tasarımı yaptırarak dünyanın öbür ucuna satış yapabilirsiniz ve müşteri potansiyelinizi katlayarak çoğaltmış olursunuz.

Kısacası reklam maliyetlerinizi düşürmek ve potansiyel müşteri kitlenizi arttırmak istiyorsanız, en etkili yöntem olarak web tasarım yaptırmayı şiddetle tavsiye ediyoruz.

Haberler