Bayram Tatili 10 Gün

Bakanlar Kurulundan yılın en uzun tatiline onay çıktı.

Milyonlarca insanın beklediği bayram tatili açıklaması geldi ve bakanlar kurulunda yapılan değerlendirmeler sonucunda Kurban Bayramı tatili 10 gün olarak kararlaştırıldı.
Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, Bakanlar kurulunun ardından basın mensuplarıyla bir araya geldi ve 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Kurban Bayramı için tatile ilave günler eklenerek toplan tatil gününün 10 güne çıkarıldığını açıkladı.
Turizm sektörü için 10 günlük tatil açıklaması büyük bir sevinç ile karşılanırken vatandaşlar beklenmedik tatil süresi sonrasında yeniden plan yapmaya başladı. 10 gün sürecek olan tatil kararını verirken Bozdağ'ın açıklamalarında da yer alan ticaretin ve turizm sektörünün canlandırılmasının yanında vatandaşın rahat etmesi de düşünüldüğü görülüyor.
Vatandaşların 10 günlük tatil  için yollara düşmesine sayılı günler kaldı ve büyükşehirlerden geçici göç yine başlayacak. Yollar memleketine giden vatandaşların akınına uğrayacak. Trafik canavarının fazla can yakmadığı bir bayram için tüm sürücülerin trafk kurallarına uyması için tüm yollarda yer alan tabelalar ve elektronik uyarı levhaları kontrol ve bakım işlemleri sürüyor.

Haberler