Ledger Nano S Bitcoin Cüzdanım ile Bitcoinleriniz Güvende!

Ledger Nano S Bitcoin Cüzdanım ile Bitcoinleriniz Güvende!

 

Bitcoin, etheruem, litecoin fido u2f, dogecoin, ripple gibi alt coinleri saklama aracına olarak ledger wallet kullanmalısınız. Bitcoin etherum gibi birimlerin son günlerde ki hızlı yükselişi sebebiyle yatırımcıların bu dital paraları çevrimdışı olarak saklayabilceği Ledger Nano S'i kullanmaya yönlendirmektedir.

Bilgisayara USB ile bağlanır ve ledger nano s'in yan düğmelerindeki tek bir dokunuşla her bir işlemi iki kez kontrol eder. OLED ekranında mevcut bakiye durumunu gösterir.

Saldırılara karşı dijital varlığınızın çevrimdışı ortamda da korunmasını sağlar.

Bitcoinlerinizi saklamak için en güvenlir yöntemlerden biri de bitcoin cüzdanıdır. Gizli verilerinize asla başkaları tarafından erişlemez. PIN kodu ile kilitlenmiş olup güçlü kriptografik ortamda güvenle korunur. Hatalı girişler yapıldığında cihazınızın yanında verilen kurtarma sayfası ile tekrar giriş yapabilirsiniz.

Bitcoin borsasında ki bitcoinleri bu cihazın içine yüklüyorsunuz. Sonra bunu bilgisayardan çıkartıyorsunuz bilgisayarla,internetle ve borsa ile bağlantısı kalmadığı için cep telefonunuz bozulsa bilgisayarınız yansa çalınsa veya borsa batsa paranıza hiçbir şey olmuyor. Usb nin biraz gelişmişi diyelim bu coinler Ledger Wallet da kalıyor.

Bu Cihazlar kendi içinde şifrelenmiş ve bilgisayara her taktığınızda şifre sorarak içindeki verileri koruyor. Ledger Nano S dışarıdan bakıldığı zaman normal bildiğimiz kullandığımız günlük usb'lerden çok farklı olmadığı için saklaması ve gizlemesi çok kolay. Başkalarının eline geçse veya bulunsa içinde para olduğunu bilemez ve onun ne olduğunu pek anlayamazlar.

Ledger Nano S sayesinde internetten bitcoin cüzdanım borsasından, bilgisayarınızdan, cep telefonundan aldığınız bitoinleri Ledger Nano S'te saklayın. Bitcoinleri tekrar kullanmak istediğinizde bunu tekrar bilgisayarınıza takarak şifreyi girerip Bitcoinleri evinizden istediğiniz adrese gönderebilirsiniz. Bir nevi Bitcoin kasası görevini gören bir alettir. Uzun vadede Bitcoin saklamayı düşünüyorsanız bir bilgisayarda, borsada bir cep telefonunda saklamayın. Bilgisayarınız bozulabilir hard diski bozulabilir bilgisayar laptop cep telefonu çalınabilir kırılabilir yanabilir.

Haberler