7 Maddede Minyon Tanıma Rehberi

Minyonlar çocuklarımızın son zamanlarda büyük bir neşe ve zevk içerisinde takip ettiği karakterler arasında. Sarı renkte olmalarının kişiliklerine kattığı saflıkla beraber her durumdan kendilerine eğlence ve macera çıkartıyor oluşları çocuklarımızın ilgisini fazlasıyla çekiyor.

Minyonlar çocuklarımızın son zamanlarda büyük bir neşe ve zevk içerisinde takip ettiği karakterler arasında. Sarı renkte olmalarının kişiliklerine kattığı saflıkla beraber her durumdan kendilerine eğlence ve macera çıkartıyor oluşları çocuklarımızın ilgisini fazlasıyla çekiyor. Ne olursa olsun enerjileri hiçbir zaman düşmüyor. Bizler de onlara baktığımızda enerjimize enerji katıyoruz. Peki, Minyonları ne kadar iyi tanıyoruz? Onlarla ilgili her bilgiye sahip miyiz? Biliyor olsak bile ilk söyleyişte aklımıza geliyor mu? Cevabınız hayırsa üzülmeyin. Bu yazımızda aslında aşina olduğunu Minyonlarla ilgili 7 bilgiyi sizlerle paylaşıyor olacağız. Başlayalım o zaman.
1.    Saç İkonu Minions
Aslında ilk bakışta hepsinin saç tarzı aynı zannediyorsunuz dazlak olanı hariç tabi ki. Ama biraz daha dikkatli bakarsanız Minyonların kendilerine has 5 farklı saç tipinin olduğunu görürsünüz. 


 
2.    1,2,3. 
Bizler 5 parmağa sahibiz. Aramızdan bazıları 6 ya da daha fazla olabilir. Ama Minyonlar tam olarak 3 parmağa sahip. Ne kadar sevimli göründüklerine bir bakın. 
 
3.    Zıt Renkler
Sarı olarak görmeye alıştığımız Minyonları serinin ikinci filminde yavaş yavaş mora dönüştüklerini gördük. Minyonların mor rengine dönüşmeleriyle sadece fiziksel olarak değişmediklerini gördük. Mor olan her Minyon birer Evil Minions’a dönüştü. Filmin yapımcıları sarıya zıt olan mor rengi Minyonların karakterlerinde bambaşka değişimleri simgelemek için kullanmış.
 
4.    Her Ortama Ayak Uydururlar
Bizlerden biri olarak gördüğümüz Minyonlar aslında bazı özellikleriyle bizden çok farklılar. Çünkü Minyonlar uzay dışında hayatta kalabilme, donmaya karşı direnç gösterme ve oksijensiz yaşama yeteneklerine sahip. Bunları biz yapabilir miyiz diye düşünmeyi aklımızdan bile düşünemiyoruz. Ama onlar Minyon her şeyi başarırlar. 
 
5.    Minyon Dili
İlk duyduğumuzda Minyonlar acaba hangi dilde konuşuyor diye merak ettik. Kimi zaman İngilizce kelimeler geldi kulağımıza kimi zaman İspanyolca kimi zaman da Korece. Acaba yanlış mı duyduk diye düşünmeyin. Çünkü Minyon dili Fransızca, İngilizce, İspanyolca, İtalyanca, Rusça ve Korece dillerinin karışımından oluşur.
 
6.    Cinsiyetleri
Aslında Minyonların tam olarak bir cinsiyet algısının yaratılmadığını söyleyebiliriz. Ama bazı ipuçları ile Minyonların erkek olduklarını söyleyebiliriz. Bunlardan en belirgin olanı ön plana çıkan bütün karakterlerin erkek isimlerine sahip olması. Kevin, Stuart, Bob bunlardan sadece birkaçı. 
 
7.    899 Minyon Tek Ses
Minyonları seslendirme işini üstlenen yönetmen tam olarak 899 Minyona sesiyle hayat vermiştir. 899 çok fazla bir sayı olmasına rağmen hala Minyonların nasıl çoğaldıklarını bilmiyoruz. Bu konuda da aydınlatılsak sanırım hepimiz rahatlayacağız. 

En güzel Minions Oyuncakları için karakterdukkani.com’u ziyaret etmeyi unutmayın.

Haberler