Hasta Yatağı Seçenekleri

Yatmakta zorunlu olan hasta kişiler için özel olarak üretilmiş olan hasta yatağı çeşitleri bir çok modelde üretilmektedir.

Yatmakta zorunlu olan hasta kişiler için özel olarak üretilmiş olan hasta yatağı çeşitleri bir çok modelde üretilmektedir. Yatak üreticileri tarafından neredeyse her hastalığa uygun bir biçimde üretilen bu yataklar genellikle asansörlü tipler denilen elektronik yapıda üretilir. Her biri için kumanda ile yönetilme olasılığı bulunan bu yataklar hem hasta yakınları tarafından hem de hastalar tarafından idare edilebilir niteliktedir. Tek motor, çift motor, üç motor ve dört motorlu olarak üretilen yatakların ebatları genellikle normal bir ev yatağı ebatlarındadır.

Hasta yataklarına sahip olmak isteyen kişiler hasta yatağı kiralama veya hasta yatağı satın alma yöntemleri ile yataklara sahip olabilirler. Sürekli yatan hasta olan kişilerin karyolaları satın alınabilirken iyileşme sürecinde yatması gereken fakat daha sonradan ayağa kalkabilecek hastalar içinse yatakları kiralamak daha uygundur.

Hasta karyolalarında kullanılması gereken yatakların seçimi de mutlaka özel bir şekilde yapılmalıdır. Çünkü hasta yirmi dört saat aynı yatağın üzerinde yatacağından yatağın ıslanma, kirlenme veya bozulma gibi hasarlara uğrayabileceği bilinmelidir. Bu sebeptendir ki hasta karyolaları için özel olarak üretilmiş olan havalı yatak çeşitleri bu karyolalar üzerinde kullanılabilir.

Bu yatak çeşitleri sağlıklı plastik malzemelerden üretilmiştir. Temizliği diğer yatak çeşitlerinden daha kolay olduğu için tüm hasta yakınları tarafından tercih edilmeli ve bu yataklar üzerinde hastaların iyileşme sürecine girmesi beklenerek yatak hava alır bir açıda karyolaya yerleştirilmesi gerekmektedir.

Haberler